حتما شما هم مانند بسیاری از افراد اهل تفکر برای خود هدف هایی را نشان گذاری کرده و به دنبال موفقیت هستید. و حتی شاید دست به کار هم شده و کارتان را شروع کرده باشید. موضوعی که برای موفقیت باید به آن دقت داشت، داشتن تمام مهارت های مورد نیاز برای پاسخ گویی به مسائل می باشد.

تعامل برای کامل شدن

همه می دانیم که هیچ فردی کامل نیست. و موفقیت در رسیدن به اهداف نیاز های متنوعی را می طلبد. زمانی که به صورت انفرادی شروع به حرکت می کنیم، نکاتی را نمی دانیم، تنها هستیم و پس از مدتی خسته می شویم. راه حل واضح است، تعامل برای کامل شدن. وجود یک تیم نقاط ضعف و کمبود های ما را بر طرف می نماید. پس همیشه تعامل نمایید.

انگیزه بالاتر در کار تیمی

عضویت در یک تیم به شما انگیزه می دهد. چرا که یک سیستم را تشکیل داده اید و شما به عنوان یک عضو از این چرخه، باید وظیفه خودتان را به خوبی انجام داده تا در قبال دیگر اعضا سرخورده نباشید. این مسولیتی که بر روی دوش اعضا خواهد بود انگیزه ایست بس کافی و موثر برای انجام کار ها و وظایفشان.

چگونه یک تیم تشکیل دهیم؟

برای تشکیل تیم بزرگ به سرمایه نیاز است. خیلی ساده در سایت ها و مجله های استخدامی آگهی ثبت کنید تا سیل عظیمی از متقاضیان به سمت شما روانه شوند. و از بین آن ها بهترین ها را برگزینید. اما تشکیل تیم زمانی مسئله می شود که شما سرمایه خاصی ندارید و می خواهید فرادی را مجاب نمایید تا در کنار شما برای رسیدن به موفقیت تلاش کنند، و طبیعتا در نتیجه هم شریک هستند. برای این کار از دانشگاه ها و بنیان های علمی و فنی استفاده نمایید. جوانان زیادی هستند که صرفا برای علاقه و تشکیل رزومه خودشان تمایل به همکاری دارند. از آن ها استفاده نمایید.

مدیریت تیم، امری حیاتی و مهم

هر تیمی به یک مدیر نیازمند است. و همه در تیم باید او را در پست مدیریت پذیرفته باشند. در واقع عضوی از گروه برای این پست انتخاب می شود که بیشترین توانایی را در امر مدیریت دارد. مسائلی مانند توجه به منافع پروژه، دقت به نیاز های تک تک اعضای تیم و توانایی رفع مسائل و مشکلات پیش آمد در روند کار. برای همه باید روشن باشد که تیم بدون رهبر و مدیر کاری از پیش نمی برد.

چگونه عضو یک تیم شویم؟

سعی کنید ابتدا مهارت خود را درک کنید و دانش لازم برای آن را نیز بدست آورید. اگر این دو پارامتر را دارید زمان آن رسیده که در تیم حضور یابید. اما مهم تر از چگونگی عضویت در یک تیم، انتخاب درست تیم است. دقت داشته باشید که باید در تیمی عضویت یابید که جایگاهی برای شما خالی داشته باشد. تا بتوانید توانایی های خودتان را شکوفا کنید و بالا بروید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید