وقتی از بیشتر افراد سوال می‌کنید که چه چیزی برای موفقیت لازمه؟ اونا به شما خواهند گفت که موفقیت، فقط و فقط از تلاش زیاد حاصل میشه! بعله! اینجاست که “روان‌ شناسی موفقیت” به طور کامل نادیده گرفته می‌شه. اگر چه تلاشِ زیاد، بخشی از معادله ی موفقیته اما اونایی که فقط دنبال تلاش هستن، بخش بزرگی از این معادله رو از دست دادن! شما هیچوقت نمی تونید موفق شید اگه طرز فکر درستی نداشته باشید.
طرز فکر شما مشخص می‌کنه که آیا موفق هستید یا نه! این  طرز فکر شماست که به شما خواهد گفت که شما یه آدم شکست خورده هستید و فقط باید تسلیم شید؛ یا  اینکه نه، توی مسیر درست برای رسیدن به موفقیت هستید.
گاهی ممکنه احساس کنید که در کارتون پیشرفتی ندارید. اون ذهنیت مخربِ شما می‌گه که شرایط همینه و هرکاری انجام بدی، تغییری ایجاد نمی‌شه. اما اگه ذهنتون رشد کرده باشه و به روان شناسی موفقیت واقف باشید، باور می‌کنید که می‌تونید کارهای سخت رو انجام بدید و بازخوردش رو ببینید. در نهایت شرایط لازم برای توسعه ی فردی خودتون توی مسیرتون پیدا کنید!
اگه به دنبال تبدیل شدن به یه کارآفرین موفق باشید باید بهتون بگم این سخت‌ترین چالش زندگی شما خواهد بود، چون شما باید به یه آدم دیگه تبدیل شید! آره! یکی که مثل دیگران فکر نمی کنه. برای دیگران کار نمی کنه و فقط به فکر و درایت خودش اتکا می کنه. کسی که هربار از خودش می پرسه آیا توی مسیرم هستم؟ جوابش فقط بلهس!
امروز می خوایم بریم سراغ 3 نفر از کارآفرین هایی که طرز فکر درست و توجه به روان شناسی موفقیت باعث شده توی زمینه ی تخصصشون به پیروزی برسن.

گرنت کاردون مشهور ترین نویسنده ی نیویورک تایمز، موسس تلویزیونِ گرنت کاردون و مدیر عامل چهار شرکت بزرگه. (در ضمن ایشون در حال حاضر بیش از ۴۰۰ میلیون دلار املاک و مستغلات در اختیار داره!) کاری که گرنت ازش نفرت داشت نیروی محرکهش توی تغییر طرز فکر اون بود. درسته! گرنت توی شغلی که ازش نفرت داشت، خیلی خوب شد! گرنت به تمرکز بر روی بهبود خودش ادامه داد و به این دلیل، تونست درآمد ماهیانهش رو از طریق کار کمیسیونیِ فروش افزایش بده. به زبون ساده گرنت فهمید روان شناسی موفقیت برای اون توی این جمله خلاصه میشه: «اگه می‌خواد طرز فکرش رو در مورد پول درآوردن تغییر بده، تنها کاری که باید بکنه اینه که راه ‌های بیشتری برای تولید پولِ بیشتر پیدا کند.» با پیدا کردن راه‌های بیشتر برای تولید پول، اون فقط و فقط بر رشد درآمد خودش تمرکز داشت.
برای گرنت هدف اصلی افزایش درآمد بود و اون برای رسیدن به این هدف فهمید که باید سراغ راه های چندگانه بره. مطمئنا تمرکز روی یه هدف یا یه ایده برای زندگی راحت تره اما گرنت راه سخت تر رو انتخاب کرد و تونست به ایده آل نهاییش برسه. برای اون، هدف افزایش درآمد بود، برای شما می تونه مشتریِ بیشتر توی کسب و کارتون باشه! از همین حالا به راه های متفاوتی فکر کنید. روان شناسی موفقیت یعنی همین. استفاده از فکر در کنار تلاش.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید